Układanka z pojazdami

Edukacyjny film dla dzieci w którym zostaje ułożona układanka z dziewięcioma pojazdami.
Niestety po ułożeniu układanki, zjawia się zły Chochlik Psotnik i niszczy całą naszą pracę.
Gdy chochlik kończy rozrabiać zjawia się dzielna Wróżka Basia, przepędza Chochlika Psotnika i używając swoich czarów naprawia to co zepsuł chochlikowy łobuz.
Na końcu Wróżka Basia z wielką radością uczy liczyć elementy układanki.

Pojawia się pusty pokój, do którego spadają meble. Na stolik spada układanka, ale jest zupełnie pusta. Trzeba będzie ją uzupełnić.

Najpierw przylatuje czerwona rakieta z której wydostają się kłęby dymu. Robiąc wielki hałas po kilku próbach rakieta znajduje swoje miejsce.

Po rakiecie przyjeżdża traktor. Jak każdy traktor ten też ma komin z którego wydostaje się dym. Gdy traktor próbuje przypasować się w nieodpowiednie miejsce, jego mechanizmy strasznie zgrzytają. Po pewnym czasie traktor też znajduje swoje miejsce na układance.

Głośny świst, para buch, koła w ruch. Do pokoju wjeżdża lokomotywa. Lokomotywa ta nie od razu odnajduje prawidłowe miejsce. Gwizdek lokomotywy informuje o próbie wpasowania się do układanki. Lokomotywa jest wspaniałą maszyną i odnajduje prawidłową pozycję na planszy.

Przez cały dzień jego koła kręcą się, wycieraczki robią szur szur szur, a drzwi otwierają się i zamykają się. Wiesz co to jest? Tak to jest autobus, on też próbuje znaleźć swoje miejsce. Posłuchaj jaki ma śmieszny klakson.

Gdy autobus trafia w końcu na swoje miejsce, dzieje się coś niesamowitego. Podłoga zamienia się w morze. Po tym morzy przypływa statek, donośnym gwizdkiem sygnalizuje swoje przybycie. W czasie gdy statek próbuje odszukać swojego miejsca na układance, pojawiają się trzy małe żaglówki. Ciekawe która płynie najszybciej.

Żółta łódź podwodna, to taka piosenka którą pewnie lubią rodzice. Nasza łódź podwodna jest kolorowa i wypływa z wielkim pluskiem na środku pokoju. Gdy znajdzie swoje miejsce zjawia się krab i przegania morze z naszego pokoju.

Co to jest? Ma dwa koła i potrafi zrobić wielki hałas. To motor, który też jest częścią na naszej układance. Zostało tylko kilka wolnych pól, i niedługo cała układanka będzie skończona.

Ogromniasta wywrotka przyjeżdża i robi masę kurzu. Co to za dziwny dźwięk gdy ciężarówka nie może się wpasować. Czy wiesz kto daje taki odgłos?

Zostało już tylko ostatnie miejsce. Ale mały czerwony samochodzik, musi przejechać długą drogę zanim dojedzie do planszy. Świetna robota, nasza układanka skończona!

Oo. Co to? To zjawia się Chochlik Psotnik. Niszczy całą naszą pracę! Rozrzuca elementy układanki po całym pokoju, na dodatek śmiejąc się z tego. Jak on mógł to zrobić.

Hura! Zjawia się Wróżka Basia i przegania łobuza. Swoimi czarami szybko naprawia szkody jakie zrobił chochlik. Taka magiczna różdżka do sprzątania przydałaby się każdemu dziecku. Po ułożeniu Wróżka wpada na świetny pomysł. Liczy elementy układanki ucząc dzieci cyferek. Wszystkie bajki dla dzieci powinny się kończyć takim słodkim buziakiem jak daje Wróżka Basia na końcu filmu.

Dodaj komentarz